Akciğer Nasıl Temizlenir

Tütün ve mamullerini kullananlar, pasif içiciler ve kirli havayı soluyan herkes için akciğeri temizleyen bitkilerin düzenli olarak tüketilmesi, daha sağlıklı olmayı sağlar. Doğal yöntemler ile akciğer nasıl temizlenir konusunda en etkili kürü ve nasıl uygulanacağından bahsedebiliriz.

Doğal Yöntem İle Akciğer Temizliği

Daha nitelikli oksijen solumak, metabolizma ve tüm vücut sisteminin daha ideal biçimde çalışması için akciğeri temizleyen doğal kürü, şu şekilde hazırlayabilirsiniz;

  • 7 adet keçiboynuzu
  • 2 su bardağı içme suyu

Kürün hazırlanması için öncelikle suyu bir kaba koyun ve ocakta kaynatın. Ardından minik minik bölünen keçiboynuzlarını ilave edin. İçerisindeki özüt ve çekirdeklerin daha iyi kaynaması için bölünmesi önemlidir. Ortalama 7-9 dakika kaynadıktan sonra ocaktan alın. Soğuduktan sonra buzdolabına alınır. Sabah ve akşam birer bardak olmak üzere, bir ay boyunca uygulanır.

Akciğer Temizleyen Formül

Akciğeri temizleyen diğer kürlerden biri de teredir. Kür için;

  • Bir bağ tere (yaklaşık 15 yaprak)
  • 2 su bardağı su

Öncelikle suyu tencerede kaynatın ve iyice temizlenen- yıkanan tereleri ilave edin. 3-4 dakika kaynadıktan sonra, sıcakken süzün. Aç karnına veya yemeklerden 2 saat sonra içilmelidir. Uygulamaya başladıktan yaklaşık 3-4 gün içinde akciğerleri temizlemeye başlayan tere kürü, 5 gün boyunca uygulanır. Karışımın her gün taze yapılması gerekli ve günde iki kez içilmesi gereklidir. Ayda bir kez yapılabilir.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir