Beyaz Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Beyaz ayakkabılar yaz v kış sezonlarının vazgeçilmez parçasıdır. beyaz ayakkabılar çok kurtarıcıdır ancak temiz tutması oldukça zordur. Hızlı bir şekilde kirlenirler ve bakımı oldukça güçtür. Sadece beyaz ayakkabıları değil kullanılan tüm ayakkabıların iç ve dış temizliğinin yapılması kötü koku ve bakteri oluşumunu engellemek adına önemlidir. Peki, en etkili şekilde beyaz ayakkabı nasıl temizlenir?

Karbonat Ve Beyaz Sirke İle Temizleme

Ayakkabınızın bağcıklarını çıkarın ve onları makinede yıkayın. Bağcıkları sabun ile elde yıkamanızda mümkündür. Bağcıkları elde ya da makinede yıkadıktan sonra karbonat ve su karışımı hazırlayın. Bulaşık sabunu oldukça verimlidir ve etkili sonuçlar verir. Bu suya diş fırçasını batırın ve ayakkabının çinide dışını da iyice ovun. Ardından ayakkabıyı durulama aşamasına geçin. Fazla gelen ıslaklığı da havlu ile alın ve güneş gören bir alanda ayakkabıyı kurumaya bırakın. Beyaz sirke oldukça geleneksel bir yöntemdir olmasına rağmen oldukça etkilidir. Özellikle ayakkabının taban kısmına yakın olan beyaz kısmını sirke ile temizlemek istenen sonuçları verecektir.

Sıvı Şampuan Ve Aseton

Sıvı şampuan ya da sabun ayakkabı temizliğinde en pratik yöntem olacaktır. Özellikle yağ lekesi olan ayakkabıya diş macunu ya da kıyafet yardımıyla sıcak su ve şampuanla ovun. Lekenin çıktığını göreceksiniz. Asetonda ise lastik kısmında ki kirleri aseton hızlıca çıkarır. Bunun için sünger veya diş fırçası uygun olacaktır.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir