Bilgisayar Ekranı Nasıl Temizlenmelidir?

Bilgisayar ekranları oda içindeki toz, kir ve pislikleri toplayan ve çevreye yayan en zararlı cihazlardır. Gün içinde sürekli kullanılan bu cihazların kirli oluşu sağlığı tehlikeye atar ve öksürüğe sebep olur. Cep telefonu, laptop ve bilgisayar ekranı nasıl temizlenmelidir? konusu için tam hijyen sağlayan özel temizlik ürün ve seçenekleri bulunur.

Cam Bezi Ve Su Kullanımı

Bilgisayar ekranlarını pratik bir şekilde temizlemek için cam bezi, temizlik bezi ve su kullanılmalıdır. Bilgisayar ekranı temizlenmeden önce ekran on dakika öncesinde kapatılmalı ve soğuk olmalıdır. Sıcak ekran su püskürtme yöntemiyle silinse dahi hijyen sağlanmış olmaz. Sıcak bir ekran püskürtülen suyun hemen kurumasını sağlamakta ve suyun etkisini yok etmektedir. Kuru ve soğuk ekran su püskürtüldükten sonra kuruyana kadar silinmelidir. Eğer ilk silme işlemi sonrası ekran parlak bir görünüme sahip olmazsa işlem ikinci kez uygulanmalıdır.

Özel Sıvı Seti

Bilgisayar ekranlarını en hijyenik şekilde temizleme yöntemi, özel temizlik seti kullanımıdır. Bu setlerin içinde mikrofiber temizlik süngeri ve gözlük temizliği için kullanılan özel sıvı bulunur. Uygun fiyatlı olan bu temizlik setlerinin bir kısmı parfümlüdür ve hoş bir koku yaratır. Özellikle ofis içi ve kurumlarda kullanılan bilgisayarlar bu yöntem uygulanarak temizlenir. Mikrop öldürücü etkisiyle, bilgisayar, laptop ve tablet gibi cihazlarda antibakteriyel temizlik yapılmış olur. Bu temizlik setleri teknoloji mağazalarında satışa sunulur.

You Might Also Like

One Reply to “Bilgisayar Ekranı Nasıl Temizlenmelidir?”

  1. Ben bilgisayarımın ekranını kullanırken özel aldığım temizleme spreyini tercih ediyorum. Diğerleri tamamen yapay bir temizlemeden ibaret geliyor bana.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir