Bit Nasıl Temizlenir?

Bit hem yetişkin insanlarda hem de çocuklarda görülen sorunlardan biridir. Özellikle de okul döneminde daha sık görülmekte ve birçok insanın kâbusu haline gelmektedir. Çünkü bit sorunları saç derisine yapışarak her geçen gün daha fazla ürerler ve aşırı kaşıntıya neden olurlar. Aynı zamanda bitin hijyenle kesinlikle ilgisi yoktur. Sokaktan veya bir başka kişiden bulaşarak ortaya çıkarlar. Eğer bitlerden kurtulmanın yolları bulunmazsa, bir sirkeleri meydana gelerek tedavisi çok daha zorlaşacaktır. Bit nasıl temizlenir? Hususunda kişiler bu konuyu oldukça merak ediyor. Bit temizlemenin birden çok yöntemi mevcuttur. Ancak düzenli rutinlerde temizliğin yapılması son derecede önemlidir.

Bit Tedavisi Doğal Yöntemlerle Yapılır mı?

Bitleri doğal yöntemlerle tedavi etmek mümkündür. İlk öncelikle eczaneye danışılmalı ve bitleri ortadan kaldıran şampuanlar kullanmalısınız. Aynı zamanda beraberinde saç temizliğine çok dikkat edilmelisiniz. En iyi doğal tedavi yöntemlerinden biri, elma sirkesidir. Elma sirkesi bitleri rahatsız eder ve bit sirkelerini ortadan kaldırır. Ancak özel bit taraklarını mutlaka kullanmalı ve saçlardan bitleri bu şekilde temizlemelisiniz.

Bit Nasıl Bulaşır?

Bitler genellikle yakın temas sonucunda bulaşmaktadır. Özellikle de okul ortamında daha sık rastlanmakta ve bulaşmaktadır. Ayrıca bitler hızlı üremesinden dolayı daha fazla artabilir. Bu nedenle tedavi uygulanmadığını sürece çocuğunuzu bir kaç gün okula göndermemeli ve bitleri uzaklaştırmalısınız. Aksi halde bit temizliği zorlaşacak ve kurtulma oranı da azalacaktır.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir