Çanta İçi Nasıl Temizlenir?

Çantalarımızda kıyafetlerimiz gibi tozdan, olumsuz hava şartlarından, kirli havadan ve dumandan etkilenip kirlenebiliyor. Çantamızın uzun ömürlü olmasını istiyorsanız düzenli çanta bakımı şarttır. Peki, çanta içi nasıl temizlenir?

Deri Çanta Nasıl Temizlenir?

Deri çantaları çoğumuz severek kullanıyoruz. Bu çantaları temizlemek için ilk önce çantanızı sıcak suda sıkılmış bir bez ile güzelce silin. Kuru bir bez ile deri çantanızı kurulayın. Deri çantanızın kumaş ve astar kısmını sabunlu bir sünger ile silin. Çantanızın derisinin rengini ve parlaklığını korumak istiyorsanız ayda 1 kere kolayca piyasada bulabileceğiniz, derilere özel yağları kullanabilirsiniz. Ayrıca deri çantanızı korumak istiyor iseniz çantanızda veya çantanızın yakınlarında aseton, deodorant, parfüm gibi kimyasal gibi maddeleri çantanız ile temas ettirmemeye çalışın. Bu maddeler çantanızın derisinin yapısına kalıcı olarak hasar verebilir. Deri çantanız ıslandığı takdirde çantanızı saç kurutma makinesi, fön makinesi gibi ısı kaynakları ile kurutmaya çalışmayın. Pamuk içeren kuru bir bez yardımı ile tampon yaptıktan sonra çantayı kurumaya bırakmanız gerekir.

Süet Çantalar Nasıl Temizlenir?

Süet çantalarınızı sık sık fırçalamanız iyi olacaktır. Fırçalarken fırçanızın süet olmasına dikkat edin. Eğer çantanızın üstünde henüz oluşmuş bir leke varsa kâğıt bir havlu yardımı ile almanız lazım. Önceden oluşmuş lekeler için ise bir miktar karbonat veya tuz dökmeniz gerekecektir. Çantanızın üstünde kocaman ve yayılan bir leke varsa bu lekeyi kurumaya bırakmalısınız. Leke kuruduktan sonra silgi yardımı ile silebilirsiniz. Çantanın içini sabunlu sünger ile temizleyebilirsiniz.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir