Çaydanlık Kireci Nasıl Temizlenir

Çaydanlık kireci nasıl temizlenir sorusunun cevabı çeşitli yollarla mümkündür. Ev hanımları çok kullanılan çaydanlık kireci temizlemesini farklı yollar deneyerek yaparlar. Her gün demlik demlik çay içenler, sabah kahvaltılarında çay olmazsa olmaz diyen kişiler çoğunluktadır. Çok fazla kullanılan çaydanlıklar belirli bir süre sonra kireçlenme sorunu oluşturur.

Çaydanlıkta Oluşan Kireçleme

Çay içmek hemen hemen herkes tarafından sevilen bir eylemdir. Çay demlemek ve ayrıca çaydanlık temizlemek bazen moral bozucu olabilmektedir. Ancak bir kaç basit yolla, kimyasal madde kullanmadan çaydanlıkta oluşan kireçleri yok etmek mümkündür.

Limon Tuzu Mucizesi

Marketlerde, bakkallarda çaydanlık kireci için satılan kimyasal ürünler bulunmaktadır. Ancak bu ürünler sağlık açısından pekte tavsiye edilmemektedir. Evde doğal malzemeler kullanarak bu sorunun çözümü vardır. Özellikle bayanların fazlasıyla tercih ettikleri limon tuzu çaydanlık kirecini tamamen yok etmektedir. Çaydanlık içine bir miktar limon tuzu koyulur ve ağzı dolana kadar sıcak su ile kaynatılır. Limon tuzu eriyerek oluşan kireci eritir ve yepyeni bir çaydanlık elde edilir. Her şeye çare olan limon tuzu bu sayede çaydanlık içerisinde oluşan kireci de öldürmektedir. Ayrıca bir çay bardağı sirke ve bir su bardağı sıcak su çaydanlığın içerisine aktarılıp kaynatıldığında ışıl ışıl bir çaydanlık ortaya çıkar. Piyasada satılan kimyasal madde içeren ürünler kullanmak yerine evde doğal yollarla uygulayacağınız adımlarla çaydanlık içerisinde oluşan kireçlerden kurtulabilirsiniz.

You Might Also Like

One Reply to “Çaydanlık Kireci Nasıl Temizlenir”

  1. Limon tuzu ve sirke her türlü parlatma ve temizleme işlemi için uygulansa da, yeni bir akım başladı şimdi. Kola herkes kolayla ya pas çözüyor, ya kir akıtıyor, yada kireç çözücü olarak kullanıyor. Birde siz deneyin bakalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir