Cep Telefonu Nasıl Temizlenmelidir?

Yapılan araştırmalara göre cep telefonlarının, klozetten daha kirli olduğu tespit edilmiştir. Uzmanlara göre ev temizliği gibi düzenli olarak cep telefonlarımızı temizlememiz gerekiyor. Peki, cep telefonu nasıl temizlenmelidir? Bunun için 2 etkili yöntem bulunmaktadır.

Yumuşak, Tüy Bırakmayan Bir Bez veya Mikrofiber Bez

Bu tür bezler genel olarak gözlük temizleme bezlerine benzemektedir. Bu bezler telefondaki parmak izi dâhil birçok izi yok etmektedir ve ardından iz bırakmamaktadır. Bezin kenarını biraz suya batırın fakat telefonu silmeye başladığınızda su telefona akmamalı ve püskürtme yapmamalıdır. Aşağıdan yukarıya doğru fazla bastırmadan 5-10 dakika boyunca telefonunuzu silin. Ardından kuru tarafı ile kurulayın. Aşındırıcı bezler, havlular, kağıt havlular veya benzeri eşyalar kullanmayın; bunlar telefonunuza zarar verebilir veya çizebilir.

Kulak Temizlemeye Yarayan Pamuklu Çubuklar

Mikrofiber bezler harika bir temizleyicidir fakat pamuklu çubuklar telefonunuzdaki ulaşılamayan aralara girerek buraları temizleme işlemini daha iyi yapmaktadır. Çöp ve kiri çıkarmak için daha iyi bir iş çıkarır. Telefon kılıflarının ve bağlantı noktalarının köşelerini temizlemek için de uygundur. 1 adet pamuklu çubuk alın ve boşlukları temizleyin. Dezenfekte etmek için ise pamuklu çubuğun ucunu kolonyaya batırabilirsiniz. Fakat kolonya fazla olmamalı araları temizlerken telefonun içerisine kaçabilir. Teknik servislere göre ilk olarak pamuklu çubuk daha sonrasında mikrofiber bez kullanılmalıdır. Pamuklu çubuk ulaşılamayan kirler, bez ise yüzey temizlemek içindir.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir