Diş Tartarı Nasıl Temizlenir?

Diş tartarı, hem sağlığa hem de estetik görünüme zarar veren bir sorundur. Bu plaklar tükürükte bulunan mineraller birleşir ve sertleşme meydana gelir. Bunun sonucunda da diş tartarına neden olurlar. Diş tartarı kir, bakteri ve ölü hücreleri oluşturur. Böyle bir durumda dişler çürür, diş etleri zarar görür ve ağız kokusu ortaya çıkar. O yüzden ağız hijyeni son derecede önemlidir. Diş tartarı nasıl temizlenir? Hususunda kişiler konunun üstünde fazlasıyla durmaktadır. İlk olarak diş temizliğine önem vermeniz gerekmektedir. Düzenli olarak dişlerinizi fırçalamalı ve diş ipi kullanmalısınız. Aynı zamanda dişlerinizi fırçalarken yumuşak kıllı fırçalar tercih etmelisiniz. Tüm dişlerinizi, dilinizi ve üst bölgelerini detaylı bir şekilde temizlemelisiniz. Bu sayede tartar oluşumunun önüne geçilecektir.

Diş Tartarı Doğal Yöntemler İle Nasıl Tedavi Edilir?

Diş tartarını temizlemek ve oluşumunu engellemek için doğal yöntemler kullanabilirsiniz. Kabartma tozu ile dişlerinizi düzenli olarak fırçalayabilirsiniz. Bu yöntem diş sararmalarının önüne geçer ve tartarı önlemeye yardımcı olur. Bunun yanı sıra aloe vera jel ve gliserin krem tartar oluşumunu engelleyen en önemli yöntemlerden biridir. Karışımı dişlerinize ovarak kullanabilirsiniz.

Diş Tartarı Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Diş tartarından kurtulmak için doğal yöntemler işe yaramıyorsa, mutlaka diş hekimine başvurmalısınız. Düzenli bir diş bakımı tartarın önüne geçebilir. Ancak tamamen kurtulmak için uzman bir doktora ihtiyacınız vardır. Aynı zamanda doğal yöntemler haftada sadece 2-3 kez yapılmalıdır. Aksi taktirde diş etleriniz çekilebilir ve zarar görebilir.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir