Duman Lekesi Nasıl Temizlenir?

Evde içilen sigara ve sobadan dolayı oluşan lekeleri çıkarmak bir hayli zordur. Lekelerin çıkarılmasında pratik çözümler bulunmaktadır. Evde elde edeceğiniz leke çıkarıcı tarifler sayesinde duman ve is lekesi gibi lekelerden kurtulabilirsiniz. Peki, duman lekesi nasıl temizlenir? Bunun birkaç çözümü bulunmaktadır. Doğal yöntemler ve kimyasal yöntemler sayesinde duman lekesini çıkarabilirsiniz.

Doğal Temizleme Yöntemleri

Sirke: Sirke birçok yöntemde kullanılan çözümlerden biridir. Sirke birçok alanda kullanılan yöntemlerden biridir. Hazırlamak için Arap sabunu sirke bulaşık deterjanını bir kovada karıştırıp duman ve isli alanı temiz bir bez ile bu karışım ile silin is lekelerinin çıktığını görebilirsiniz.

Karbonatlı Arap Sabunu: Bir kovanın içine Arap sabunu ve bir miktar karbonat koyarak bu su ile uygulanacak alanı temiz bir bezle silerek isli lekeleri çıkarabilirsiniz. Karbonatın beyazlatıcı etkisi bulunmaktadır.

Limon suyu: 2 bardak suya 1 limon suyu sıkılarak temiz bir bez ile bu suya batırılıp dumanlı alan silinir.

Kimyasal Temizleme yöntemleri Benzin: Duvarda oluşan lekeler için is lekesi ve duman lekelerinde benzin ile temizleme işe yarayan yöntemlerden biri olarak kullanılmaktadır.

Boyama: Evi tamamen isten kurtarmak için boyama yöntemi ile çıkmayan lekelerden kurtulabilirsiniz. Duman lekelerinin is bırakması nedeni ile tamamen temizlenmesi mümkün olmadıysa bu lekelerin garantili tek çözümü boyama yöntemi ile temizlenmesidir.

Çamaşır suyu: Çamaşır suyu ile temizlik de uygulanan temizleme yollarından biridir.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir