Duşakabin Nasıl Temizlenir

Evdeki en yoğun kullanım alanlarından birisi banyodur. Şüphesiz hijyen hayatımızın baş rolündedir ve öyle de olması gerekir. Ancak bu yoğun kullanım bazı ekstra zahmetleri de beraberinde getirmektedir. Bu zahmetlerin başında duşakabin nasıl temizlenir sorusu gelmektedir. Kullanıma bağlı olarak, kabin üzerinde su damlaları ve bu damlalarla beraber damla damla kireç lekeleri oluşur. Bazı yöntemler ve kullanım sonrası yapacağınız uygulamalar ile zahmet olmaktan çıkıp büyük kolaylık sağlamaktadır. Kullanım sonrası yapılacak uygulamalar oldukça basittir ve uzun vadede kolaylık verir.

Hemen Kullanım Sonrası Temizlik

Duşakabin kullandıktan hemen sonra bir çekçek yardımı ile damla damla kalan suları temizleyip, üzerinden bir bez yardımı ile üzerinden geçerseniz oluşacak kireci engelleyip, sonrası için ekstra zahmetten kurtulmuş olursunuz. Tabi ki sadece dışarıdan veya içerden temizlemek yetmiyor. Kurulama işleminden sonra, camlarda kullandığımız camsil yardımı ile parlaklığı artırabilirsiniz. Aynı işlemi zemine ve fayanslara uygulamak da fayda sağlayacaktır.

Oluşan Lekeler İçin Temizlik

Zamanla temizlik ve kullanıma bağlı olarak oluşan kireçler için de çözümler mevcut. Bu kireçler beyaz leke şeklinde olup sade şekilde çıkarması güç lekelerdir. Bu lekelere çözüm olarak sirke önerilebilir. Sirke kireçler için en iyi çözücüdür. Özellikle zamanla kurumuş su lekeleri elma sirkesi ile gözle görülür biçimde temizlenmektedir. Oluşan lekeler sonucunda kötü görünümü ortadan kaldırmak için kireç çözücü ve benzeri maddeleri dikkatlice kullanarak da çözüm elde edebilirsiniz.

You Might Also Like

One Reply to “Duşakabin Nasıl Temizlenir”

  1. Duşakabin temizliği, mutfak ve banyo temizliği artık buhar ile temizlenmeye başladı. Yeni üretilen temizlik robotlarındaki buhar yöntemi ile mis gibi görüntülere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir