Fırın Nasıl Temizlenir?

Fırın temizleme aşamasında kullanılan ürünler son derecede önemlidir. Zira toksik içeren ürünler ve malzemeler solunum yollarına zarar verebilir. Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise, kullanılan ürünlerin fırının iç kısmını korozyona neden olmamasıdır. Fırın nasıl temizlenir? Kapsamında ilk öncelikle birçok aşamaya dikkat etmeniz gerekiyor. Mutlaka yumuşak fırçalar kullanılmalı ve sağlığa zarar vermeyen ürünler kullanılmalıdır. Aynı zamanda deterjan ve kimyasal madde içermeyen ürünlerle fırın temizliğini yapabilirsiniz. Bu sayede işinizde kolaylaşacaktır.

Doğru Adımlarla Fırın Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Fırın temizliğini yaparken doğal ürünler kullanabilirsiniz. Karbonat ve elma sirkesini karıştırarak fırının iç ve dış kısmını rahatlıkla temizleyebilirsiniz. İlk öncelikle fırının içerisinde bulunan tüm raflar ve malzemeleri çıkarmalısınız. Nemli bir kağıt havlu ile temizleme işlemi gerçekleştirerek kase içerisinde karbonat ve sirke ekleyebilirsiniz. Bu karışım kirlere nüfus etmeye başladıkça rengi koyulaşmaya başlayacaktır. Bir sünger yardımıyla bu işlemi yapabilirsiniz. Ardından yağ çözücü kullanarak fırının daha iyi şekilde temizlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Fırın Temizlerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Fırın temizliğinde dikkat etmeniz en önemli husus, kullanılan ürünlerdir. Aynı zamanda mutlaka eldiven giyilmelidir. Hazırladığınız temizlik ürünlerini fırının bütün yüzeyini kaplayacak şekilde sürmeniz gerekmektedir. Bu sayede inatçı lekeler dahil fırının yüzeyinden çıkacaktır. Ayrıca kullandığınız temizlik süngeri de son derecede önemlidir. Yumuşak süngerler tercih ederek fırının çizilmesini ve hasar görmesini engelleyebilirsiniz.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir