Gözlük Camı Nasıl Temizlenmelidir?

Görme problemi yaşayan insanların büyük çoğunluğu gözlük kullanıyor. Gözlük kullanmak kişiler için bir gereklilik olduğu için insanların gözlüklerine iyi bakması gerekir. Gözlüğe iyi bakılmasından kasıt gözlüklere gerekli hijyenin gösterilerek gözlüklerin temiz tutulmasıdır. Peki, gözlük camı nasıl temizlenmelidir?

Gözlük Camı Temizlenirken Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Gözlükte bulunan camlar temizlenirken çoğu insan bunu baştan salma yöntemler ile yapıyor. Bu durum hassas olan camların zarar görmesine neden oluyor. Dışarıdan gelen kontrolsüz darbeler sonucunda gözlük camlarında çizilmeler meydana gelebilir. Bu çizilmeler kişinin görmesini engeller. Bu yüzden gözlük camları temizlenirken hafif nemli bezler ile camlara yumuşak dokunuşlar gerçekleştirmek gerekir. Eğer gözlükteki kir çıkmıyor ise nemli bez ile ovalama yaparak gözlük camı temizlenmelidir. Gözlük camı temizleyen kişilerin dikkat etmesi gereken bir başka nokta da camlara kesinlikle ucu sivri maddeler ile temas edilmemesidir. Çünkü bu tür maddeler ile gözlük camlarının daha kolay temizleneceği sanılmaktadır. Ancak bu yanlış bir durumdur ve bu maddeler gözlük camlarının çizilmesine hatta kırılmasına neden olabilir.

Güneş Gözlüklerinin Camları Nasıl Temizlenmelidir?

Güneş gözlüklerinin camları da aynı normal gözlük camı gibi hafif nemli bir bez yardımı ile temizlenmelidir. Gözlük camındaki kir eğer çıkmıyorsa gözlük camı yıkanmalı ve daha sonra nemli bez ile kirin üstünden geçilmelidir. Cam temizlendikten sonra kuru bez yardımı ile her iki cam da silinerek gözlük tekrar kullanılmaya devam edilebilir.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir