Kahve Lekesi Nasıl Temizlenir?

Kahve lekesinin ilk müdahalesi son derecede önemlidir. İnatçı lekelerden biri olmasından dolayı doğru aşamalarda temizlenmelidir. Bu durumda kahve lekesi nasıl temizlenir? Kahve lekesini başarılı bir şekilde temizlemek için döküldüğü andan itibaren temizlenmesi gerekir. Lekenin yoğunluğunu hafifletmek için temiz bez yardımıyla lekeli olan bölge silinmelidir. Böylelikle kahve lekesi olan bölge nemli olacaktır. Ancak lekeyi ovmamalı ve sert davranmamalıdır. Aksi durumda leke tüm bölgeye daha fazla yayılmasına neden olacaktır. Sadece ıslaklığını almak için bez ile silmelisiniz.

Kahve Lekesini Kolay Temizlemek İçin Ne Yapılmalı?

Kahve lekesini kolay bir şekilde temizlemek için az miktarda deterjan kullanabilirsiniz. Ancak bunu yaparken kahve lekesi oluşan bölgeye soğuk su dökmelisiniz. Kahve lekesini çıkarmanın en pratik yolu ise, sirkedir. Leke olan bölgeye az miktarda sirke dökerek nemli bir bez yardımıyla silmeye başlayabilirsiniz. Bu işlem leke görünümü azalana kadar yapılmalıdır.

Kahve Lekesini Temizlemek İçin Hangi Yöntemler Uygulanmalıdır?

Kahve lekesini tamamen ortadan kaldırmak için karbonat ve sirke kullanabilirsiniz. Ayrıca limon suyu da tercih edebilirsiniz. Temizleme işlemi sırasında ılık su kullanmaya özen göstermeli ve lekeyi ovmamalısınız. Kahve lekesi uzun süre beklediyse, o bölgeye tuz ilave edebilirsiniz. Tuz kahve lekesinin görünümünü azaltacak ve daha kolay temizlenmesine yardımcı olacaktır. Ancak kahve lekesinin bulunduğu bölgeyi çok ıslatmamalısınız. Nemli tutarak temizlenmesini kolaylaştırabilirsiniz.

You Might Also Like

2 Replies to “Kahve Lekesi Nasıl Temizlenir?”

  1. Ben bu tür sorunlar için en iyisinin beyaz sirke olduğunu duymuştum. Kahve ve çayın fazlasını aldıktan sonra sirke ile ovalayınca hiçbir şey kalmıyor.

  2. Kahve lekesinin suyu ayrı temizlenir, telvesi ayrı temizlenir. Sirke suyunu temizler alır ancak telveler için öncelikle pamuklu bez kullanılması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir