Kahve Lekesi Nasıl Temizlenmelidir?

Kahve lekeleri temizlenmesi en zor olan lekelerin başında gelmektedir. Özellikle de kahve lekesi kuru ise, temizlenmesi son derecede zordur. Ancak bazı kolay yöntemlerle kahve lekelerinden kurtulabilir ve güzel bir şekilde temizleyebilirsiniz. En fazla üstünde durulan konulardan biri, kahve lekesi nasıl temizlenmelidir? Sorudur. Kahve lekesinin temizliğinde ilk müdahale oldukça önemlidir. İlk olarak kahve dökülür dökülmez temiz bir bez kullanmaktır. Leke kurumadan bez yardımıyla lekeyi hafif bastırarak temizleyebilirsiniz. Aynı zamanda kahve lekesini tamamen çıkartmak için saf alkol kullanabilirsiniz. Leke oluşan bölgeye alkolü döktükten sonra 10 dakika beklemeniz yeterlidir. Ardından bez ile temizlemeli ve kurutmalısınız.

Kahve Lekesini Gidermek İçin Alternatif Yöntemler

Kahve lekesini çıkarmak en zor işlemlerden biridir. Doğal yöntemler kullanarak bu zorluğu kolaylaştırabilirsiniz. Kahve lekesinin olduğu bölgeye kabartma tozu kullanabilirsiniz. Kabartma tozunu kahve lekesine az miktarda dökerek silebilirsiniz. Bunun yanı sıra lekeyi çıkarmanın bir başka yolu ise, yumurta sarısıdır. Yumurta sarısını bir kap içerisinde karıştırarak, üzerine ılık bir su dökmelisiniz. Daha sonra bez yardımıyla kahve lekesini temizleyebilirsiniz.

Kahve Lekesini Çıkartırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kahve lekesinin etrafa daha fazla yayılmaması için birçok detaya dikkat etmelisiniz. Temizleme işlemlerinde deterjan kullanmamalısınız. Deterjan lekeyi daha fazla dağıtır ve temizlenmesini zorlaştırır. Deterjan yerine elma sirkesini kullanabilirsiniz. Böylelikle eşyalarınıza da herhangi bir zarar gelmeyecektir.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir