Koltuk Nasıl Temizlenir?

Genel temizlik esnasında özellikle temizlenmesi gereken eşyalar koltuklardır. Sürekli kullanıma bağlı olduklarından dolayı en fazla temizliği onlar hak ederler. Ancak koltuk temizliği de bazı metotlar çerçevesinde yapılmalıdır. Birçok farklı yöntem sayesinde koltuklarınızın yıpranmadan temizliği daha kolay şekilde yapılmalıdır. Koltuk nasıl temizlenir sorusu da birçok kadının aklını karıştırırken daha pratik yöntemlerle koltuk temizliği daha etkili bir şekilde yapılır.

Kumaş Kaplı Koltuk Temizliği

Koltuk temizliğine başlamadan önce koltukların tarzı ve kumaş cinsi önemlidir. Koltuk temizliği genel olarak silme olarak uygulandığından dolayı kullandığınız bezin yumuşak ve doğru bez olmasına dikkat ediniz. Havlu veya yumuşak bir sünger yardımıyla halı şampuanı katılarak her yeri el gücüyle silinmektedir. İlk önce küçük bir alanda koltuk silme işlemini gerçekleştiriniz. Herhangi bir deformasyon olursa kullanımdan vazgeçerek başka yöntemler bulmalısınız. Her silme işleminde bezi tekrar tekrar yıkamalısınız. Arap sabunu ile koltuk silmede verimli sonuçlar elde edebilirsiniz.

Deri Koltukların Temizliği

Deri koltuklar diğer koltuk tarzlarına göre daha kolay temizlenir. Özel temizlik ürünleri kullanılarak sadece silme eylemi ile temizliği yakalayabilirsiniz. Yarım kova su ve temizlik maddeleri eşliğinde derileri kolayca silebilirsiniz. Çok sulu bez kullanmamaya dikkat ediniz. Deri koltukları da arap sabunu ile derinlemesine temizleyebilirsiniz. Ağartıcı maddeleri asla kullanmayınız. Deri koltuklar kumaş koltuklara göre daha hassas yapıda olduklarından daha çok özen isterler.

You Might Also Like

One Reply to “Koltuk Nasıl Temizlenir?”

  1. Koltuk temizliği için firmaları sizlere öneriyorum. Eğer imkanınız var ise firmalardan temizlik hizmetini alın. İnanın koltuklarınız yeni gibi oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir