Ruj Lekesi Nasıl Temizlenir?

Ruj kadınların en sık kullandığı makyaj malzemelerinden bir tanesi olarak dikkat çeker. Bundan dolayı kadınların kullanım sıklığına bağlı olarak bazı yerlere bulaşmaları ve leke yapmaları riski de ortaya çıkmaktadır. Ruj lekesi özellikle de açık renk bir kumaşa temas ettiğinde ciddi oranda kirli görünmesine neden olacaktır. Ruj lekesi nasıl temizlenir? Sorusunun cevabı ise farklı yollardan şeklinde özetlenebilir.

Ruj Lekesi

Ruj lekesini çıkartmak için nasıl bir kumaşa bulaştığına göre bazı yollar izlenebilir. Alkolle çıkartmayı deneyebilirsiniz. Bunun için alkole batırdığınız bir bezi ıslatmalısınız. Leke olan kumaşa bastırarak lekeyi dağıtmaya ve çıkarmaya çalışabilirsiniz. Ardından kâğıt havlu ile temizleyebilirsiniz. Kumaşa zarar verecek şekilde lekenin dağılmasına neden olacak hareketlerden kaçınmak ve havlu yardımı ile çıkarmaya çalışmak en doğru hareket olacaktır. Aksi durumda kumaşa zarar vermeniz söz konusu olur.

Başka Yollar

Bir başka ruj lekesi çıkarma yolu ise bulaşık deterjanı kullanmaktır. Lekenin olduğu kısma bulaşık deterjanını damlatmalısınız. Diğer yöntemde olduğu gibi hemen harekete geçmemeli ve 10 dakika kadar beklemelisiniz. Ardından kullanılmayan bir diş fırçası ile hafifçe ovalayabilirsiniz. Kısa süre sonra da yıkamanız gerekir. Makineye atmadan elinizde yıkayarak çıkıp çıkmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu sayede lekenin çıktığını ve kumaşın da zarar görmediğini de fark edebilirsiniz. Ruj lekesi rujun içinde bulunan maddeye göre zorluk çıkaracak bir leke de olabilir.

You Might Also Like

2 Replies to “Ruj Lekesi Nasıl Temizlenir?”

  1. Ruj lekesini çıkarmak için önceden bize buz ile takviye yapıp bu şekilde temizleme yöntemi söylenirdi. Daha sonra ortaya bir kola hikayesi çıktı. Her yerde birşeyler yazıyor. Ama sizi devamlı takip ediyorum. Gerçek bilgiler ile bizi aydınlattığınız için teşekkür ederiz.

  2. Ruj lekesini çıkarmak için pamuksu bez ile silinmesi daha mantıklıdır. Hem kumaşa zarar vermeden hem de iz bırakmadan yapılacak en güzel temizleme yöntemi budur. Aklınızda bulunsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir