Sivilce Lekesi Nasıl Temizlenir?

Sivilce cildinize zarar veren ve bazen de lekelerin kalmasına neden olan etmenlerin başında gelir. Sadece lekelenmeler olmamakla birlikte aynı zamanda yüzde deformelerin oluşmasına bile neden olabilir. Cildinizin yağ dengesini düzeyde tutmak ve bunu yaparken de kaliteli ürünler tercih etmek önemlidir. Aksi durumda sivilcelere eşlik eden çeşitli siyah noktalar da meydana gelmeye başlayacaktır. Bunların olmaması adına sivilce lekesi nasıl temizlenir? sorusunun cevabı mutlaka bilinmelidir.

Sivilce Lekesi İçin Çözümler

İlk akla gelen çözümlerden bir tanesi maskelerdir. Maske kullanmaya karar verdiğinizde yapmanız gereken maskenin size ve teninize uygun olup olmadığıdır. Ayrıca cildinizin yağ oranına ve lekelerine göre olması da oldukça önemlidir. Çünkü alerji gibi bir durum olması lekelerinizin daha da fazla olmasına neden olabilir. Bu konuda elma sirkesi karışımlarından meydana gelen maskeler sıklıkla tercih edilir. Cildinize iyi gelecek olan vitaminleri barındırmasından dolayı tercih edebilirsiniz. Cildinizdeki değişimleri gözlemlemeniz de gerekir.

Diğer Çözümler

Sivilce izleri için başka bir yol da toz şekerdir. Peeling etkisi yapacağından dolayı sivilce lekelerinizin ortadan kaybolmasında etkisi olacaktır. Günde bir kez uygulanabilir. Ek olarak bal da yine aynı görevi görecektir. Yüzünüze bal sürdükten sonra biraz beklemeli ve ardından yıkamalısınız. Bu sayede doğal ürünler ile çözümlere ulaşmanız kolaylaşır. Aksi durumda bir cildiye uzmanından yardım almak ve ilaç tedavisine başlamak gerekir.

You Might Also Like

One Reply to “Sivilce Lekesi Nasıl Temizlenir?”

  1. Sivilcenin en büyük ilacı baldır. Unutmayın sivilceli alanlara kuruduktan sonra bal sürerseniz iz falan kalmadan dümdüz oluyor. Babannem öğretmişti bizlere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir