Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir

En sık rastlanan cilt problemi siyah noktadır. Merak edilen ise siyah nokta nasıl temizlenir Gerekli temizliği yapılamadığı zaman sivilceye dönüşen siyah noktalar en sık görülen cilt problemidir. Estetik olarak kötü bir görüntü ortaya çıkarmasının yanı sıra başka cilt problemlerine de yol açabilen siyah noktalar birçok yöntemle temizlenmektedir.

Yüzdeki Siyah Noktaları Temizleme

Evde yüzdeki siyah noktaları temizleme de yapılan en büyük yanlışlardan biriside siyah noktaların tırnak ile sıkılarak ciltten atılmaya çalışılmasıdır. Cildin yapısını deforme eden bu yöntemin yerine daha steril olan uygulamalar tercih edilmelidir. siyah noktaları sıkmadan önce cilt hazırlanmalıdır. Duş sonrası siyah noktalar açıldığı için en uygun zamanlardan birisidir. Diğer zamanlarda ise buhar banyosu ile gözenekler açılıp yapılması daha uygun olmaktadır. Evde buhar banyosu yapmak için bir kabın içerisine sıcak su koyup üzerine eğilip başınıza bir havlu ile kapatın.

Siyah Noktalar Ne İyi Gelir

1) Limonsuyu ve Yoğurt siyah nokta gidermede muhteşem bir ikilidir. Biraz yoğurdun içerisine bir miktar limon suyu ekleyip karıştırın. Bu karışımı göz çevresi hariç yüzünüzü her yerine sürerek kullanabilirsiniz.

2) Karbonat’ın ölü hücreleri temizleyen bir doğal peeling malzemesi olması özelliği sayesinde müdahale etmek için karbonat içerisine bir kaç damla limon suyu ilave edin. Siyah noktaların olduğu bölgeye bu karışım ile hafifçe masaj yapın. Beş dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

You Might Also Like

2 Replies to “Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir”

  1. Siyah noktaları elinizle temizlemeyin. Daha ziyade özel maskeler var. Onlarla yapılır ise hem daha hijyenik, hem de fazla can acıtmadan rahatça temizleyebilirsiniz.

  2. Siyah noktalarım gerçekten fazla. Ben temizledikçe belirli bir zaman sonra yine çıkıyor. Acaba diyorum biz temizledikçe boşluk pisliklemi doluyor farkında olmadan. Bunun bir izahı yok mu ki net olarak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir