Su Lekesi Nasıl Temizlenir?

Temizlik sırasında en çok dikkat çeken konulardan bir tanesi su lekeleridir. Yağmurdan veya başka nedenlerden dolayı zeminlerde meydana gelen su lekelerinin temizlenmesi teknikleri bildikten sonra oldukça kolay olacaktır. Bu tekniklerin bilinmemesi halinde ise uzun ve zahmetli bir durum oluşturabilir. Bunun için sıklıkla sorulan su lekesi nasıl temizlenir? sorusunun cevabını bilmek önemlidir.

Su Lekesi Temizleme Yolları

Temizlik sırasında camlardaki lekelerin çıkması için temizleme suyuna az miktarda sirke eklemeniz su lekelerinin çıkmasını ve parlak bir görüntü oluşmasını sağlar. Temizlik sırasında normal bezler yerine mikrofiber bezler kullanmak da su lekelerine karşı iyi sonuçlar verecektir. Gazete kağıtları da özellikle cam da kalan su lekelerini temizlemek için önemlidir. Ayrıca bulaşık makinesinde kullanılan parlatıcılar da camdaki lekelerin yok olmasına yardımcı olur. Silme suyunuza amonyak eklemek de sirke kadar iyi sonuçlar ortaya çıkmasını sağlar. Yine de içine eklediğiniz elementler kadar silme bezinizin de önemli olduğunu unutmamak gerekir. Hava aldırmayan maddeler kullanmak bu açıdan işinizi kolaylaştıracaktır.

Silme Suyuna Eklenebilir Sıvılar

Sirke ve amonyak haricinde silme suyunuza çamaşır suyu da ekleyebilirsiniz. Cam lekelerinin ortadan kaybolmasına neden olurlar. Silme suyunuzu oluştururken elde yıkamalarda kullanılan deterjanlardan da yararlanmanız mümkündür. Daha temiz olması için bunları karıştırma yoluna gitmemek gerekir. Aksi durumda köpüreceğinden dolayı su lekesini çıkarmak daha da zorlaşacaktır.

You Might Also Like

One Reply to “Su Lekesi Nasıl Temizlenir?”

  1. Kurumuş su lekelerinin büyük çoğunluğu iz bırakmaz ancak içinde başka bir katkı maddesi var ise kendini belli edebiliyor. Sıcak su ile temizleninci gidiyor diye biliyorum. Ama kaynar su olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir