Süet Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Kadınların ve erkeklerin sık sık tercih ettiği süet ayakkabılar, son derecede şık görünüme sahip olmaktadır. Modelleri değişkenlik gösterse de, süet ayakkabıların temizliği diğer modellere göre daha zordur. Kumaşı zor temizlenmesinden dolayı boyanmaz ve deterjan gibi malzemeler kullanılamaz. Aksi takdirde süet ayakkabıların modeli ve şekli zamanla bozulacaktır. Doğru yöntemlerle süet ayakkabıyı rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Süet ayakkabı nasıl temizlenir? Sorusuna yanıt olarak; ilk öncelikle çamaşır suyu, deterjan ve ayakkabıya zarar veren sabunlar kesinlikle kullanmamalısınız. Özel materyaller ile ayakkabınızın temizliğini yapabilirsiniz.

Süet Ayakkabı Doğru Adımlarla Nasıl Temizlenmelidir?

Süet ayakkabıların temizlenmesinin en iyi yolu özel fırçalar kullanmaktır. Aynı zamanda bu ayakkabılar için özel temizleyici ürünler mevcuttur. Ayakkabıyı temiz fırça yardımıyla kirleri fırçalamalısınız. Ancak kesinlikle sert hareketler uygulanmamalı ve son derecede nazik olmanız gerekiyor. Eğer ayakkabının üzerinde inatçı lekeler mevcutsa, bu lekeleri özel süngerlerle temizleyerek arındırabilirsiniz.

Süet Ayakkabılar Kirlerden Nasıl Korunur?

Süet ayakkabıların temizlenmesi zahmetli olduğundan birçok önlem ile kirlenmesini önleyebilirsiniz. Ayakkabınızı yağmurlu günlerde giymekten kaçınmalı ve mutlaka leke oluşumunu durduran spreyler kullanmalısınız. Böyle bir durum sonucunda ayakkabının modeli ve rengi bozulabilir. Fakat ayakkabının üzerinde zorlu mürekkep gibi zorlu lekeler bulunuyorsa kendiniz çıkarmamalısınız. Aksi taktirde ayakkabının dokusunu ve kumaşını bozabilirsiniz. Bunun yerine ayakkabıcıya giderek profesyonel bir şekilde süet ayakkabı temizlenmelidir. Böylelikle ayakkabında ömrü uzayacaktır.

You Might Also Like

One Reply to “Süet Ayakkabı Nasıl Temizlenir?”

  1. Süet ayakkabıların temizliği için ben patates suyunu duymuştum. Gerçi hiç denemedim ama patates suyunun hem temizlediğini hemde ayakkabıları koruduğu yazıyordu. Aslı varı mı yok mu tam bilmiyorum. Biliyorsunuz artık internette bilgi kirliliği fazlalaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir