Virüs Nasıl Temizlenir

İnternet ortamından, mesajlardan veya uygulamalardan çeşitli yollarla cihazın çalışma düzenini bozmaya yönelik bulaşan zararlı yazılımlara virüs denir. Bu noktada virüs nasıl temizlenir (Telefondaki virüs nasıl temizlenir) noktasında arayışlar çoğalmıştır. Telefondaki virüsü temizlemek için çeşitli yollar mevcuttur. Bu yollar ile temizlemekle kalmayıp, cihazı daha da performans açısından hızlandırabilirsiniz. Ama işi yaparken dikkatli davranmak gerekir,aksi takdirde cihazınızı daha da kötü bir işleme sokmuş olursunuz. Bu yollardan birisi virüs temizleme uygulaması kullanarak temizlik yapmaktır.

Uygulama ile Virüs Temizleme

Telefonunuzun işletim sistemine bağlı olarak, google play store veya App store’dan temin edebileceğiniz uygulamalar mevcut. Ancak bu uygulamaların tümünün güvenilirliği şüpheli olabilir. Bu yüzden yorumlar, değerlendirmeler ve indirme sayısı bu noktada size ışık tutacaktır. En güvenilir uygulamalar Avast, Care gibi piyasada en çok tutulan uygulamalardır ve işinizi fazlasıyla görecektir. Bu uygulamalar, size virüs temizleme hizmeti sunduğu gibi, cihaz hızlandırma, oyun hızlandırma gibi imkânlar sağlamaktadır. Bir diğer yöntem ise cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmektir.

Cihazı Sıfırlama

Bir diğer yöntem olan cihazı fabrika ayarlarına çevirme, riskli ama etkili bir yöntemdir.Cihazınızı yedeklemediğiniz takdirde veri kaybı ile birlikte geri döndürülemez bir işlem yapmış oluyorsunuz. Ancak verilerinizi yedeklediğiniz zaman ise virüslü dosyayı da yedeklemiş olma ihtimalinden dolayı virüsün etki alanını genişletmiş oluyorsunuz. Bu noktada uygulama ile temizlik yapmak daha mantıklı olacaktır.Ancak verilerin sizin için önemi yoksa fabrika ayarlarına döndürmek etkili bir yöntemdir.

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir